Správy o tom, že by mohol vzniknúť HBO seriál o Harry Potterovi tu už pred pár mesiacmi boli. Ale dnes, zahraničný portál Bloomberg priniesol informáciu, že jednania medzi štúdiom Warnerov, tímom J.K. Rowling a HBO sa naozaj dejú. Dočkáme sa HBO seriálu o chlapcovi, ktorí prežil?

chlapec ktorý prežil

Online streamovacia služba HBO Max patrí pod spoločnosť Warner Bros. a predstava opäť naskočiť na vlnu ošiaľu akou boli filmy Harry Pottera v rokoch 2001 až 2011 sa im určite pozdáva. A nám fanúšikom? Myslím, že by sa nenašiel nikto, kto by bol skutočne proti. Či bude ale za aj J.K Rowlingová, to sa ešte uvidí. Podľa Bloomberg sú jednania ešte v prvotných štádiách a hovorca HBO sa nechcel k téme vyjadriť.

Úspechy a neúspechy

Na Nový rok 2022 sme sa na HBO Max dočkali výročného stretnutia hercov a tvorcov Harry Potter filmov pod názvom Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hagwarts a vo všetkých fanúšikoch to vyvolalo vlnu nostalgie. Zato tretie pokračovanie Fantastických zverov: Dumbledorove tajomstvá už nezožalo toľko slávy a išlo o najmenej zarábajúci film od Warner Bros z celej magickej série. Preto otázka, či sa dočkáme nejakého ďalšieho pokračovania Fantastických zverov alebo remaku Harry Potter visela vo vzduchu.

Čo od seriálu o Harry Potterovi čakať?

Ja by som vám poradila, aby ste sa zatiaľ trikrát nadýchli a vydýchli, lebo v tomto svete showbiznisu nie je nič isté. Ide o prestíž, ide o peniaze a často sa na pozadí takýchto dohôd mihajú aj ďalšie veci, o ktorých mi „smrteľníci“ netušíme. Myslíme si, že je to obrovská zodpovednosť, vziať si na plecia úlohu oživiť nanovo čarovný svet Harry Pottera, kým stále existujú milióny fanúšikov pôvodných filmov. Boli by sme za, aby sa do filmu dostalo viac z kníh? Jasné, že áno. Bude ale imaginárna latka úspechu nastavená veľmi vysoko? Óooo áno. Zapneme si seriál o chlapcovi, ktorý prežil? Stopercentne!

seriál o Harry Potterovi
Dočkáme sa seriálu o Harry Potterovi?

Vysoké očakávania budú určite najmä na casting. Obsadiť tak ikonické roly ako Minervu McGonagallovú v podaní Maggie Smith, či Hagrida v podaní už zosnulého Robbie Coltraina nebude jednoduché. A samotné trio ani nespomínam. Ako sa vyrovnať kultovým filmom bude určite na to-do liste všetkých, ktorí sa na tvorbe planovaného seriálu budú podielať.

Seriál – priestor pre zabudnuté

Ak by sa ozaj podarilo Warner Bros. vytvoriť seriál o Harry Potterovi, môžme očakávať minimálne 7 sérií (za každú knihu jedna) a to by bolo v rozmezí niekoľkých rokov podobne ako to bolo napríklad pri Game of Thrones. Vďaka priestoru, ktorý seriál vie poskytnúť, by sme sa možno dočkali viacerých zabudných postáv ako napr. Charlie Weasley, Winky, Ludo Bagman či Bifľomorčania ako Ernie McMillan či Hannah Abbotová. Ponúkol by sa priestor ukázať možno viac spomienok na Harryho rodičov, či Harryho a Dumbledorove putovanie spomienkami v snahe objaviť horcuxy. No a v nepodstatnom rade, by sa niektoré vzťahy (ehm ehm, Ginny a Harry) mali možnosť ukázať v dobrom svetle (len prosím, žiadne zaväzovanie šnúrok).

Dajte mnám vedieť, čo si o tom myslíte vy a budeme sa vám snažiť priniesť všetky aktuálne informácie na túto tému! Možno nahráme aj podcast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *