Ahojte 🙂 Ako ste si už isto všimli, do kín dorazila nová, tretia časť filmov Fantastické zvery – Tajomstvá Dumbledora! My s Marínkou, sme samozrejme neodolali a navštívili sme kiná hneď, ako nám to rodičovské povinnosti dovolili – pozri si náš vlog! 🙂

Stihli sme už na túto tému spraviť aj jednu časť nášho podcastu, preto ak sa nebojíš spoilerov neváhaj si ho vypočuť! Nájdeš ho na Google podcast, Apple podcast, Spotify a v neposledom rade aj na YouTube.

Hlavná postava

Hlavná postava Fantastických zverov je Newton „Newt“ Artemis Fido Scamander. Do slovenčiny prekladaný ako Mlok. Ťažko povedať, prečo sa Slováci rozhodli prekladať jeho meno, každopádne urobili tak už v Kameni mudrcov, keď Newtona preložili v Harryho liste povinnej literatúry do školy. Newt je magizoológ. Skúma a chráni magické zvieratá. Predtým pracoval pre Ministerstvo na oddelení Regulácii a kontroly magických tvorov. Pre Mloka bola táto práca extrémne nudná a nezáživná. Túto knihu si viete aj reálne kúpiť, momentálne je v kníhkupectve druhé vydanie, kde sa napríklad spomína aj o Rita Skeeterová, ktorá o Mlokovi napísala biografiu.

Newt pochádza z Anglicka a teda navštevoval Rokfort a bifľomorskú fakultu aj spolu s jeho starším bratom Theseusom. Newta však zo školy vyhodili, no nevieme za aký čin. Povráva sa, že vinu vzal na seba za Letu, ktorú miloval a chcel ju chrániť. Zaujímavé je, že aj napriek tomu, že školu nedokončil, mohol používať prútik a legálne čarovať. JK sa vyjadrila, že túto abnormalitu vysvetlí v nasledujúcich filmoch. Zaujímavý je aj fakt, že nevieme nič o Newtonovom otcovi. Nevieme nič ani o tom, prečo nemal podporu matky v jeho povolaní, aj keď ona bola chovateľkou hipogrifov.

My a Fantastické zvery

Náš názor na túto sériu nájdeš v už spomínanom podcaste. Budeme rady, keď nám prezradíš ten tvoj do komentára 🙂

P.s.: Ak máš chuť, sprav si v PotterKomunite u mňa na blogu kvíz na Tému Fantastické zvery a zisti aké sú tvoje vedomosti 🙂 Ak ešte nie si v PotterKomunite, stačí sa prihlásiť na odber a do mailu ti priletí heslo :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *