Keď som pred pár mesiacmi Miške navrhla, aby sme urobili podcast o svete Harryho Pottera, tak ma poslala kade-ľahšie. Neviem presne prečo, ale nebol asi ten správny čas. To bolo zrejme podstatné. Ja som nestíhala pravidelne robiť nič okrem Instagramu a Miška s podcastom ešte nemala žiadnu skúsenosť. Pár mesiacov neskôr však slovo dalo slovo a my sme zrazu mali chuť to skúsiť. A tak je to tu – máme nový podcast!

POTT cast ER

Myslím, že nemusíme dlho vysvetľovať ako sme sa dostali k názvu. Podcast o Potterovi som pomenovala najprv ja (Marína) ako POTTcast. Ale to POTT nebolo dosť výstižné. Schovať tam ale celé Harryho priezvisko a zároveň poukázať na to, že z nás budú podcasterky – to už znelo lepšie. Celé to do seba zapadlo.

Nasledovalo niekoľko ďalších úloh. Miška si musela kúpiť mikrofón, ja som hľadala program, v ktorom by sme vedeli nahrávať nadiaľku. (týmto ďakujem Michalovi z Ako vyhackovať otcovstvo, ktorý mi poradil s výberom). Takisto som sa pustila do tvorby loga, lebo grafika je taký môj koníček. Po pár týždňoch mi Miška poslala správu:

„Test mikrofónov?“

Boli sme ready. Teda – ready na to testovanie, nie ešte na nahrávanie. Museli sme vyskúšať ako bude zvuk znieť, či nám bude program vyhovovať a koľko práce bude následne so strihom. Testovanie sa ale okrem iného zmenilo aj na obrovský brainstorming a zrazu sme vytvárali YouTube kanál, kupovali doménu a zakladali Instagram.

All in

Takže preto tu aj teraz môžte čítať tieto riadky. Lebo sme sa rozhodli dať tejto našej vášni formu aj na (vlastných) sociálnych sieťach (lebo Miška sa Harrymu intenzívne venuje aj u seba na profile a blogu). Podcast bude určite tým hlavným hrdinom tohto príbehu, ale tešíme sa aj na natáčanie videí a písanie článkov. Potešia nás aj vaše podnety na témy, ktoré vás zaujímajú. Veď robíme to najmä pre vás, rovnako nadšených fanúšikov tejto knižnej a filmovej série.

Prvé také úvodné a skúšobné video sme zavesili na Instagram tak si ho môžte utekať pozrieť. Ale nepotrvá dlho a už aj prvý podcast a Youtube video bude online.

Ešte raz teda vitajte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *