Ahojte! Vydali sme novú časť nášho POTTcastERu, kde vám rozprávame, ako už názov napovedá, tipy na darčeky. Či už k Mikulášu alebo k blížiacim sa Vianociam, ale aj k narodeninám, meninám, či iným sviatkom. Ak sa vám nechce čítať tento článok, môžete si, našu v poradí už štvrtú epizódu z druhej série, vypočuť na všetkých podcastových aplikáciách alebo spolu s ilustračnými fotkami pozrieť na Youtubovom kanály.

Zisti si viac

Naša rada č. 1 pre vás je, aby ste si zistili o človeku, ktorého chcete obdarovať, viac informácii čo sa týka lásky k HP svetu. Či už zbierku má, čo v nej má. Ak ešte nemá, či ju chce založiť, čo by chcel zbierať. Niekto môže zbierať len Popky, niekto len Noble kolekciu, niekto len knihy atď.

Taktiež super tip je, aby ste odsledovali koho konkrétne má daný človek najradšej. Môže mať obľúbenú postavu, alebo obľúbenú časť. Ak má niekto rád Lunu, pravdepodobne mu neurobí takú radosť kocúr Krivolab, ako by mu urobili radosť Lunine okuliare.

Spoločenské hry

Tento tip je náš obľúbený! Milujeme spoločenské hry – prvú Miška dostala práve od Marínky. Hra Harry Potter Kúzelní tvorové je taká jednoduchšia hra v štýle kvarteta – zbierate kartičky a vyhráva ten, kto prvý zozbiera daný počet a typ kariet. Pozor však, viete si to značne skomplikovať napríklad premiestnením do zakázaného lesa alebo jedálne.

Naša momentálne najobľúbenejšia hra je Boj o Rokfort. Vieme pri nej presedieť hodiny a najviac nás na nej baví, že je kooperatívna a teda, hráte s kamošmi proti samotnej hre. Momentálne sa pripravujú aj dodatky k tejto hre a my sa ich nevieme dočkať! V jednom k Harrymu, Ronovi, Hermione a Nevillovi pribude Luna (Príšerná kniha príšer) a v druhom zas Ginny (Čary a elexíry). Ak máte času menej, viete sa zahrať aj rýchlejšiu spoločenskú hru Boj o rokfort DUEL, kde už ale hráte s kamošom proti sebe a ako názov hovorí, zahráte sa len dvaja. Princíp hry a rozdiely si môžete prečítať v článku Boj o Rokfort na blogu Zúbkovej.

Miškina najmenej obľúbená hra (lebo ju nemá s kým hrávať) je Dobble v HP verzii. Ide v nej o rýchlosť a správne pomenovanie obrázkov, čo sa u nej doma nestretlo s pochopením a namiesto „Krivolaba“ hovoria „mačka“ a to Miškin monkovský syndróm nevie zniesť.

Knihy

Samozrejme toto je tip, ktorý sme nemohli vynechať. Je to ale hodnotnejší darček, keďže také zberateľské knihy, ako napríklad ilustrované vydania, stoja viac ako 40€. Celé sety kníh, napríklad výročné vydanie s obálkami Adriána Macha alebo brožované vydanie, tiež stoja viac peňazí. Aký je rozdiel medzi danými vydaniami sa dočítate v článku Potter knihy. Marínkin tip ( a Miška sa namotala a už to má na wishliste) sú knihy z vydavateľstva Minalima. Momentálne sú von dve časti a tretia sa pripravuje. Kniha je krásne prepracovaná s 3D ilustráciami. Pozri si ukážku na Instagrame.

Z dostupnejšej kategórie kníh by sme spomenuli knihu Magický rok. Dodatkové knihy ako napríklad knihy o postavách alebo Metlobal v priebehu vekov či Fantastické zvery. Do tejto kategórie by som ešte rada doplnila aj knihy, ktoré sa ako knihy len tvária ale v skutočnosti sú to zápisníky. Jeden taký je napríklad aj zápisník v nádhernej krabičke, ktorá vyzerá ako mysľomisa, v balení je aj pero v tvare prútika a ako bonus k nim máte aj nádobky na myšlienky. Viac takýchto tipov nájdeš v článku aj so zľavovým kódom do obchodu u Mišky.

Zápisník mysľomisa, miniatúrna replika krištálovej gule z Väzňa z Azkabanu, 3D puzzle Rokfortského expressu, dodatková kniha Hrdinovia a tí druhí a Popka Hermiony.

Lego a 3D puzzle

Darčeky pre trpezlivých. Miška sa snažila postaviť všetky 3D puzzle, ktoré doma má, no je to pre ňu naozaj skúška ohňom. Postavila celý Rokfortský express ale k Šikmej uličke sa nedostala – chcela si zachovať vlasy a zdravý rozum 😀 . Lego je veľmi dostupné ale priestorovo náročné, preto zvážte tieto faktory. Ceny sa pohybujú od desiatok po stovky eur.

Rekvizity, popky, obrazy a oblečenie

Už spomínané miniatúrky a popky sú u nás veľmi obľúbené. Miška o nich na svojom blogu napísala pomerne dosť článkov. Neváhajte a prečítajte si o nich viac v článku Magické darčeky, kde opisuje aj rozdiely medzi nimi.

Medzi obľúbené rekvizity radíme aj čarodejnícke prútiky, ktoré si viete zaobstarať od pár desiatok eur až po stovky. Na Slovensku totiž žije pán z Kanady (myslíme si, že je odtiaľ) a vyrába na zákazku prútiky na mieru. Tu chceme upozorniť, že nad týmto darčekom treba premýšľať niekoľko mesiacov dopredu, pretože výroba u Brown and Lobban trvá cca rok.

Ak máte holé steny, máme pre vás riešenie. Náš obľúbený a niekoľkokrát zmieňovaný ilustrátor Adrián Macho predáva aj ilustrácie na zarámovanie. Viete si takto kúpiť obľúbenú ilustráciu z obálky alebo vychytať limitovaný kus kresby. Treba zájsť k nemu na Instagram a sledovať príbehy, niekedy tam viete uloviť aj vtáka Fénixa, ktorého vyrába len 2ks do roka.

Oblečenie nie je Miškin šialok kávy, no niektorých určite poteší (ako napr. naše dcéry). Nohavičky, ponožky, tričká, mikiny, sukne, pyžamá… Všetko možné sa už vyrába, preto ak viete, že obdarovaný by rád nosil niečo takéto, neváhajte a nechajte sa inšpirovať. K tejto kategórii patrí aj oblečenie s témou danej fakulty, ako napríklad šál či habit.

Výlet

Posledný tip od nás je – dajte si darček spoločne a spravte si spoločný výlet. V neďalekej Viedni sa chystá výstava Harryho Pottera. Jej brány sa otvárajú 16. decembra, ceny sú od 25€ a navštíviť ju môžete do jari 2023. Ak máte chuť ísť ďalej, napríklad na predĺžený víkend, môžete ísť do Londýna navštíviť Warner Bros studio – The making of Harry Potter. My sme tam boli s Ivkom pred pár rokmi a na výlet s deťmi si ešte pár rokov počkáme, za mňa je to pre dietky ešte príliš realistické. Čo by sme však chceli zrealizovať najbližšie roky, je výlet do Ameriky – Universal Studios. O tomto výlete snov ste už mohli počuť v tretej časti našej prvej sezóny Miškin detský sen sa stal realitou. Ak ste tento diel vynechali, môžete si ho zapnúť teraz:

Veríme, že sme vás niečím inšpirovali, a tak aj vy uznáte, že DAREBÁCTVO SA PODARILO ⚡️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *